NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28 maja 2023r.


1. Dekretem Księdza Biskupa nasz wikariusz ks. Andrzej Wandzel z dniem 1 września 2023roku zostaje mianowany administratorem parafii św. Mikołaja w Kozłowie. Ks. Andrzejowi gratulujemy i życzymy obfitości Bożej łaski przez wstawiennictwo św. Mikołaja.

2.    Za prace przy naszym kościele, sprzątanie po pracach malarskich, za dzisiejsze ofiary, za wpłaty na remont i malowanie kościoła - składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3.    Dziś kolekta na malowanie kościoła, w przyszłą niedzielę na utrzymanie naszej parafii oraz zbiórka przy wyjściu z kościoła na Świątynię Opatrzności Bożej.

4.    Zapraszamy dziś na nabożeństwo do Ducha Świętego o godz. 15:30.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

6. Bardzo prosimy do sprzątania naszego kościoła, ze względu na prace malarskie w piątek o godz. 19:00.

7. W sobotę od godz. 9:00 odwiedzamy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.

8. W czwartek 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 8.00 udamy się w procesji do czterech ołtarzy (ul. Witosa i Ks. Renka). Zachęcamy naszych Parafian do przyozdobienia domostw obrazami religijnymi i symbolami eucharystycznymi, nie tylko na trasie procesji. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i trasy procesji. Zapraszamy do udziału w procesji dzieci komunijne w swoich strojach, dzieci sypiące kwiaty, poczty sztandarowe, chóry, strażaków do niesienia baldachimu oraz kierowania ruchem i Wszystkich Naszych Parafian. Niech udział w procesji będzie wyrazem naszej wiary. 

9. Parafialna Piesza Pielgrzymka do Piekar Śl. odbędzie się 9 lipca 2023r. wyjście spod kościoła o godz. 6:00.

10. Zapraszamy do udziału w Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 18 do 19 sierpnia 2023r. Wyjazd spod probostwa w piątek 18 sierpnia ok. godz. 9:30. Spotkanie organizacyjne 16 sierpnia o godz. 19.00 na probostwie. Zapisy w zakrystii do końca lipca 2023r.  (ilość ograniczona do 50 osób – w zakrystii podajemy imię, nazwisko, numer telefonu oraz zaliczka 20zł. lub całkowity koszt 70zł).

11. W dalszym ciągu trwają prace związane z malowaniem kościoła. Prosimy o wsparcie finansowe tego naszego wspólnego dzieła. Ofiarę można przekazać przelewem na konto parafialne, w kancelarii lub w kościele. Za każde ofiary składamy serdeczne podziękowania.