IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 stycznia 2023r.

1.    Za prace przy naszym kościele, sprzątanie po pracach malarskich, za dzisiejsze ofiary, za wpłaty na remont i malowanie kościoła - składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś kolekta na ogrzewanie kościoła, w przyszłą niedzielę na malowanie kościoła.

3. Dziś o 15:30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

4.    Od tego tygodnia Msze św. w poniedziałki i piątki będą o godz. 18:00 ze względu na prace malarskie.

5. Dzieciom i młodzieży przypominamy o Mszy św. szkolnej w środę o godz. 17:00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

7. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego (zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej). W czasie Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00 święcimy świece (gromnice). W tym dniu zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła na Siostry Klauzurowe. Jest to też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.  Po wieczornej Mszy św. udzielać będziemy także błogosławieństwo ku czci św. Błażeja.

8. W piątek (3 lutego) przypada wspomnienie św. Błażeja orędownika i opiekuna wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Po Mszy św. będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa ku czci św. Błażeja.

9. Bardzo prosimy do sprzątanie naszego kościoła, ze względu na prace malarskie w piątek o godz. 19:00.

10. W sobotę od godz. 9:00 odwiedzamy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.

11. W przyszłą niedzielę wspominamy św. Agatę. Po każdej Mszy św. błog. wody i chleba ku jej czci.

12. W przyszłą niedzielę w ramach nieszporów o godz. 15:30 zapraszamy na wspólne kolędowanie razem z
      dziećmi ze Szkoły Podstawowej.
13. W dalszym ciągu trwają prace związane z malowaniem kościoła. Prosimy o wsparcie finansowe tego naszego wspólnego dzieła. Ofiarę można przekazać przelewem na konto parafialne, w kancelarii lub w kościele. Za każde ofiary składamy serdeczne podziękowania.