NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31 maja 2020r.

1.    Za prace przy kościele, za dzisiejsze ofiary, ofiary na kwiaty do kościoła (które można składać do skarbony pod chórem), za wpłaty na konto parafialne na utrzymanie kościoła – składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś kolekta na utrzymanie naszego kościoła, w przyszłą niedzielę kolekta również na ten cel oraz zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

3. Dziś o 15:30 zapraszamy na nabożeństwo do Ducha Świętego.

4. Spowiedź św. codziennie już w konfesjonale w kościele z zachowaniem odpowiednich środków higienicznych (maseczka, rękawiczki) pół godziny przed rozpoczęciem każdej Mszy św. Prosimy, aby wcześniej przychodzić do spowiedzi.

5. Nadal zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o ustanie epidemii o godz. 20:00 transmitowanej internetowo. Od poniedziałku przez cały miesiąc będzie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i różaniec. Msze św. transmitować internetowo będziemy tylko w niedzielę dla chorych, z objawami infekcji i tych którzy czują obawę przed zarażeniem i nie mogą uczestniczyć w liturgii w kościele (Dyspensa Biskupa).

6. Zwracamy uwagę by wchodząc do kościoła mieć założoną maseczkę i być w odpowiedniej odległości.

7. Kancelaria w tygodniu w czwartek (po Mszy św. porannej) oraz w piątek (po Mszy św. wieczornej). Msze św. można zamówić wysyłając emaila.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

9. DYSPENSA Biskupa Gliwickiego z 30 maja 2020r.
    Mając na uwadze wskazania przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 27 maja 2020 roku oraz rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 roku, znoszące limit liczby wiernych w kościołach, z dniem 7 czerwca br., odwołuję ogólną dyspensę zwalniającą wiernych Diecezji Gliwickiej oraz aktualnie przebywających na jej terytorium z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej lub świątecznej Mszy świętej. Jednocześnie udzielam dyspensy od powyższego obowiązku osobom starszym, z objawami infekcji i tym, które czują obawę przed zarażeniem.
                                                † Jan Kopiec, Biskup Gliwicki

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 24 maja 2020r.

1. Bardzo serdecznie dziękujemy za Waszą obecność podczas sprawowanej Mszy św. i wieczornej modlitwy różańcowej oraz za ofiary składane podczas Mszy św. w niedzielę i w tygodniu.
    Kolekta podczas niedzielnej Mszy św. przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła.

2.    W dalszym ciągu istnieje możliwość korzystania z internetowego uczestnictwa we Mszy św. (Dyspensa Biskupa) i nabożeństwach przez naszą parafialną stronę lub przez środki masowego przekazu. Można uczestniczyć fizycznie w liturgii w naszym kościele, w którym może przebywać maksymalnie 44 osób, dlatego zachęcamy do uczestnictwa w niedzielę lub w tygodniu we Mszy św.

3. Dziś o 15:30 zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne.

4. Spowiedź św. odbywa się w kaplicy pogrzebowej pół godziny przed każdą Mszą św.

5. W tygodniu trwa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. Codziennie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie majowym oraz różańcu z prośbą o ustanie epidemii o godz. 20:30 które transmitujemy internetowo.

7. We wtorek Dzień Matki zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o godz. 8:00.

8. Kancelaria w tygodniu tylko telefonicznie. Msze św. można zamówić wysyłając emaila.

9. Przy wejściu do kościoła jest pojemnik, do którego można wrzucać przyniesione nowe maseczki, które trafiają do tych, którzy ich potrzebują. Zachęcamy, by w miarę swoich umiejętności i wolnego czasu, uszyć maseczki i zostawić dla innych.

10. W piątek 29 maja 2020r. w godzinach: od 18:30 do 19:30 w naszej salce katechetycznej będzie można skorzystać z bezpłatnej konsultacji w zakresie zagadnień dotyczących: zdrowia psychicznego (wskazań do leczenia, miejsc gdzie można uzyskać pomoc, trybu postępowania, porad  w sytuacjach kryzysowych), procedur  prawnych i medycznych dotyczących osób wymagających  szczególnej pomocy  (skierowanie do Domu Pomocy Społecznej, kierowanie na terapię odwykową, przymusowe leczenie odwykowe, przymusowe leczenie psychiatryczne).

11. Na cmentarzu ustawiony jest stojak na znicze (dziękujemy naszemu parafianinowi za darmowe wykonanie). Jeśli znicz jest w dobry stanie prosimy o pozostawienie go na stojaku, ktoś inny może go zabrać i używać dalej zmieniając tylko wkłady.