NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA – 21 listopada 2021r.

1.    Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po każdej Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiamy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

2.    Za wszelkie prace przy kościele, za dzisiejsze ofiary, ofiary na kwiaty do naszego kościoła (które można składać do skarbonki pod chórem), za wpłaty na remont i malowanie kościoła - składamy „Bóg zapłać”.

3. Dziś kolekta na ogrzewanie kościoła a przy wyjściu zbiórka na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej (akcja Caritas Polska), w przyszłą niedzielę kolekta na ogrzewanie kościoła.

4. Dzieciom i młodzieży przypominamy o Mszy św. szkolnej w środę o godz. 18:00.

5. Bardzo prosimy o uregulowanie opłat cmentarnych (dzierżawa grobu oraz za wodę i wywóz śmieci).

6. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i dezynfekcji rąk w naszym kościele – obowiązek     dotyczy zaszczepionych i niezaszczepionych.

7. Za tydzień 28 listopada przypada I Niedziela Adwentu. Jak co roku możemy nabyć stroiki adwentowe i świąteczne, a ofiarę z ich zakupu przekazać „jako cegiełkę” na malowanie naszego kościoła (stroiki na stół proponujemy ofiarę minimum 70zł, wianki na drzwi 80zł). Kilka modeli stroików znajduje się pod chórem w naszym kościele. Cała gala stroików (różne modele) zobaczyć możemy na naszej stronie Facebook (www.facebook.com/parafiarepty/) oraz parafialnej stronie internetowej (www.parafia-repty.pl), wybrać i umówić się na ich odbiór przez wiadomość lub emaila. Zamówienia prosimy składać na emaila: adwentrepty@o2.pl lub na numer telefonu +48 792 644 134 (SMS, wiadomość whatsApp) podając numer stroika. Bardzo dziękujemy Paniom, które po raz kolejny włączają się w tę akcję, aby przygotować stroiki adwentowe i świąteczne. Za pracę jak i wsparcie malowania naszego kościoła wszystkim składamy serdeczne podziękowanie.

8. W II niedzielę adwentu - 5 grudnia przypada w naszej parafii odpust ku czci św. Mikołaja – suma odpustowa o godz. 10.30, nieszpory odpustowe o godz. 15.30.