XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 października 2021r.

1.    Za wszelkie prace przy kościele, za dzisiejsze ofiary, ofiary na kwiaty do naszego kościoła (które można składać do skarbonki pod chórem), za wpłaty na remont i malowanie kościoła - składamy „Bóg zapłać”.

2. Dziś kolekta za wykonanie zabezpieczenia przeciw oblodzeniu rynien i dachu naszego kościoła w części prezbiterium, w przyszłą niedzielę kolekta na misje.

3. W naszej parafii gościmy Siostry ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła będą nas prosić o wsparcie finansowe misji szczególnie na dożywianie dzieci przedszkola w Rwandzie oraz dla dzieci niepełnosprawnych.

4. Dzieciom i młodzieży przypominamy o Mszy św. szkolnej w środę o godz. 17:00. Po Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

5.    Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 17.15 (w środę po Mszy szkolnej), w sobotę o 16:15 a w niedzielę o 15:15. Za odmówienie różańca w kościele, w rodzinie można zyskać odpust zupełny.

6. Można składać do zakrystii wypominki (zalecki) za naszych zmarłych (które będą odczytywane w pierwszych dniach listopada podczas modlitwy różańcowej).

7. Od 15 listopada 2021r. ze względu na prace związane z malowaniem w naszym kościele, zmieniamy godziny odprawiania Mszy św. w tygodniu. Poranne Msze św. będą o godz. 7:00, wieczorne o godz. 18:00. Wyjątek stanowi sobotnia Msza św. o godz.17:00. Bardzo prosimy o przekazanie informacji osobom, które zamówiły intencje mszalne. Prosimy również o pomoc w przygotowaniach do odprawienia Mszy św., każdorazowo 30 minut przez Mszą św. będzie trzeba odkurzyć ławki w kościele, w których będziemy mogli siedzieć.

8. W dniach 23 i 25 października odbędzie się XX Sympozjum Tarnogórskie pod hasłem „Człowiek a ideologie”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych lepszym rozumieniem otaczającej rzeczywistości, co jest szczególnie ważne w dobie chaosu informacyjnego i manipulacji medialnej.