NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21 kwietnia 2019r.

1.    Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską Miłość Boga. Z okazji Świąt Wielkanocnych Wszystkim Naszym Parafianom i miłym Gościom składamy najserdeczniejsze świąteczne życzenia.

2.    Za wszelkie prace przy naszym kościele, za dary dla biednych i potrzebujących, za dzisiejsze ofiary na zapłacenie za ogrzewanie naszego kościoła, ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, za przygotowanie i udział w Triduum Paschalnym, wystroju kościoła, Ciemnicy i Bożego Grobu, za przygotowanie i udział w procesji rezurekcyjnej, Strażakom za wartę honorową, Ministrantom i Dzieciom Maryi za udział i adorację w Ciemnicy i Bożym Grobie, Panu organiście, Scholi, Chórowi im.„F.Nowowiejskiego”, kościelnym, szafarzom i wszystkim którzy uświetnili Triduum oraz uroczystość zmartwychwstania -  składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3.    Zapraszamy dziś na uroczyste nieszpory wielkanocne o godz. 15.30 a jutro w drugi dzień świąt do udziału we Mszy św. o godz. 8.00, 10.30 oraz 16.00.

4. W poniedziałek wielkanocny kolekta przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski, w przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii oraz zbiórka do puszek (przy wyjściu z kościoła) na potrzeby Caritas.

5. Dzieciom i młodzieży przypominamy o Mszy św. szkolnej w środę o godz. 17.00.

6. W czwartek 25 kwietnia przypada święto św. Marka Ewangelisty. Po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się procesja do krzyża misyjnego i nabożeństwo o dobre urodzaje i błog. Boże w pracy na roli.

7. W piątek Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, gdyż dzień ten ma rangę uroczystości.

8. Wspólnoty tarnogórskie zapraszają na wieczór uwielbienia w niedzielę Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia od godz. 19:00 do 22:00. Spotkanie odbędzie się w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Sowicach.