II NIEDZIELA ADWENTU – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA - 10 grudnia 2023r.


1.    Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom, którzy przybyli na uroczystości odpustowe życzymy obfitości Bożej łaski za wstawiennictwem naszego patrona św. Mikołaja. Od św. Mikołaja przyjmijmy prezent w postaci parafialnego kalendarza dla każdej rodziny, który znajduje się na stolikach pod chórem.
    Kazania odpustowe głosi ks. Jarosław Buchenfeld obecny kapelan GCR Repty.

2.    Za prace przy naszym kościele (sprzątanie naszego kościoła), za dzisiejsze ofiary, za wpłaty na remont i malowanie kościoła - składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Dziś kolekta specjalna na malowanie kościoła oraz przy wyjściu zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie, w przyszłą niedzielę kolekta na ogrzewanie naszego kościoła.

4. Zapraszamy dziś na nieszpory odpustowe o godz. 15:30.

5. Od poniedziałku do piątku w adwencie, zapraszamy na Mszę św. Roratnią o godz. 18.00. Zachęcajmy dzieci by przychodziły na roraty, przynosząc ze sobą lampiony.

6. Bardzo prosimy o uregulowanie opłat cmentarnych (woda i śmieci oraz przedłużenie użytkowania grobu).

7. Dziękujemy Wszystkim za udział w Parafialnym Jarmarku Adwentowym. Za wszystkie swojskie wypieki, przygotowanie jarmarku, zrobione stroiki i wieńce jak i sam udział oraz zakup tych wykonanych rzeczy. Za pracę jak i wsparcie malowania naszego kościoła wszystkim składamy serdeczne podziękowanie.

8. W zakrystii do nabycia świece Caritas na stół wigilijny (małe 7zł) oraz pod chórem możemy nabyć opłatki na stół wigilijny (paczka 5zł).

9. Do 20 grudnia zbieramy rzeczy, produkty spożywcze, słodycze, wędliny dla biednych z naszej parafii, ofiary pieniężne można składać do skarbonki św. Antoniego. Dary możemy składać przy bocznym ołtarzu. Będą one przekazane potrzebującym rodzinom z naszej parafii. Za wszelkie dary już teraz składamy serdeczne podziękowanie.

10. Prosimy o wsparcie finansowe na zapłacenie za malowanie naszego kościoła i prace związane z       odnowieniem wnętrza świątyni; ofiarę można przekazać przelewem na konto parafialne, w     kancelarii lub w kościele. Za każde ofiary składamy serdeczne podziękowania.

11. Od 16 grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, plan znajduje się na stronie internetowej parafii.