XII Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa na Górę św. Anny

13 maja 2017 r. przypada XII Pielgrzymka Rowerzystów na Górę św. Anny.  

Zobacz ZDJECIA!!!

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce wszystkich chętnych Parafian i nie tylko, bez względu na wiek. Do przejechania jest około 100 kilometrów (tam i z powrotem). Jak zapewniają uczestnicy pielgrzymek w poprzednich latach, dla osób jeżdżących regularnie na rowerze,  jest to dystans jak najbardziej do pokonania.

Program pielgrzymki :
1.    8.00 – zbiórka uczestników przed probostwem kościoła p.w. św. Mikołaja w Reptach Śląskich i błogosławieństwo Pielgrzymów
2.    Przejazd z Rept Śląskich na Górę św. Anny trasą:
Repty Śląskie – Ptakowice – Wilkowice – Księży Las – Łubie – Kopienice – Zacharzowice – Wilkowiczki – Toszek – Ligota Toszecka – Kotulin – Nakło – Balcarzowice - Sieroniowice – Olszowa – Dolna – Kadłubiec – Wysoka – Góra św. Anny (drogi w większości asfaltowe, mało uczęszczane, przerwa na drugie śniadanie za Balcarzowicami)
3.    ok. 12.00 – przyjazd na Górę św. Anny
4.    13.00 – Msza Święta w bazylice św. Anny
5.    16.00 – wyjazd w drogę powrotną (tą samą trasą lub wariantem przez
Pyskowice i Kamieniec)
6.    ok. 20.00 - powrót do Rept.


Poniżej kilka ważnych uwag, które pomogą sprawnie i bezpiecznie odbyć pielgrzymkę:

•    Każdy z uczestników bierze udział w pielgrzymce na własną odpowiedzialność.
•    Osoby niepełnoletnie biorą udział w pielgrzymce pod opieką osoby dorosłej (jeżeli chodzi o dolną granicę wieku, to należy kierować się rozsądkiem i rzetelną oceną własnych możliwości)
•    Każdy uczestnik winien dysponować sprawnym technicznie rowerem, z wymaganym przepisami o ruchu drogowym wyposażeniem, w szczególności oświetleniem, niezbędnym  w przypadku konieczności jazdy po zmroku. Rower najlepiej z przerzutką (na trasie jest kilka podjazdów, w tym najpoważniejszy pod Sanktuarium na Górze św. Anny)
•    Każdy uczestnik powinien posiadać niezbędne środki opatrunkowe na wypadek konieczności opatrzenia drobnych urazów oraz  podstawowe części zamienne (szczególnie zapasowa dętka) i narzędzia na wypadek konieczności usunięcia awarii technicznej roweru. Jeżeli ktoś ma problem ze skompletowaniem serwisu, to wystarczy że przyjedzie sprawnym rowerem – w razie potrzeby nie zostanie bez pomocy.
•    Każdy uczestnik winien bezwzględnie posiadać kask rowerowy i używać go w czasie jazdy rowerem na całej trasie. Dobrze jest mieć również kamizelkę lub kurtkę odblaskową oraz okulary rowerowe.
•    Każdy uczestnik winien posiadać odpowiedni ubiór, w tym zabezpieczający przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (deszcz, chłód).
•    Prowiant należy zabrać ze sobą na cały dzień, chociaż na miejscu (w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny) jest możliwość zjedzenia obiadu. Jedzenie i zmienne ubrania najwygodniej  zapakować na bagażnik lub do sakw przymocowanych do bagażnika.
•    Każdy uczestnik powinien bezwzględnie stosować się do przepisów o ruchu drogowym oraz powstrzymać się od wszelkich zachowań mogących spowodować zagrożenie dla innych uczestników pielgrzymki (wyścigi, „ucieczki”, itp.).

 

 

Galeria zdjęć

wstecz