REMONT WIEŻY KOŚCIELNEJ

Drodzy Parafianie!

W naszym kościele św. Mikołaja znajdują się trzy dzwony  „Jezus”, „Maryja” i „Józef” oraz sygnaturka.

Zawieszenie dzwonu średniego (ok.220kg) oraz małego (ok. 130kg) wykonane zostało na belkach prostych – w związku z czym podczas dzwonienia powstają siły, które w niebezpieczny sposób oddziaływują na dzwonnicę. W związku z tym stanem – fachowcy zalecają wykonanie zawieszeń wykorbionych i zastosowanie tzw. przeciwwag w sercach dzwonów. Niezbędne czynności jakie należy wykonać to:

1. Demontaż starych zawieszeń i kół napędowych
2. Demontaż dzwonów
3. Założenie nowych zawieszeń z elementami mocującymi dzwony wraz z ułożyskowaniem
4. Rozmieszczenie i posadowienie dzwonów na nowych stanowiskach
5. Założenie nowych serc do dzwonów
6. Wymiana żaluzji wieżowych.

Ponowne uruchomienie dzwonów w naszej „milczącej” parafii będzie nie tylko radością dla Parafian i odwiedzających nas Gości, lecz także inwestycją na kolejne kilkadziesiąt lat.

Apeluję do Wszystkich Parafian oraz wszystkich chętnych (sponsorów) o finansowe wsparcie tego dzieła.

Uprzejmie proszę o dokonywanie wpłat
- tytułem: „Dzwony św. Mikołaja”

na konto parafialne:
PEKAO SA       51 1240 1343 1111 0010 3554 6682

albo w formie kopertowej (podpisane, z przeznaczeniem na ten cel).

Za wszelkie ofiary już teraz składam serdeczne podziękowanie!