Pielgrzymka do Wiednia i Bratysławy 22-25 września 2022r.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce Parafialnej do Wiednia i Bratysławy szlakiem Sanktuariów Czeskich Moraw: WIEDEŃ – KAHLENBERG – BRATYSŁAWA – MARIANKI   –  SASTINA – NITRA - TRNAWA – HOSTYŃ – VELEHRAD – KROMERIŻ w dniach od 22 września (czwartek) do 25 września (niedziela) 2022r.

Całkowity koszt pielgrzymki: 420zł i 170 euro.

Zapisy u ks. Proboszcza, zaliczka 420zł płatna przy zapisywaniu, potrzebne dane: Nazwisko, Imię, Pesel, aktualny numer telefonu.

Aktualnie zostało brak wolnych miejsc. Na pielgrzymkę udają się 2 autobusy - 110osób. (na dzień 4.06.2022r.). Zapisujemy tylko na listę rezerwową.

➢    przejazd autokarem
➢    opieka pilota
➢    ubezpieczenie NNW, KL i bagaż
➢    3 noclegi w hotelach (pokoje 2 lub 3 osobowe)
➢    3 śniadania, 3 obiadokolacje

CENA: 420 zł i 170 euro/osoba

Ramowy program:

Dzień 1, 22.09.2022, czwartek
Wyjazd we wczesnych godzinach porannych i przejazd przez Republikę Czeską do Austrii. Przybycie na Kahlenberg  - słynne wzgórze z którego rozpoczęła się Odsiecz Wiedeńska. Przejazd do Wiednia - objazd z przewodnikiem lokalnym reprezentacyjną arterią miasta. Zobaczymy m.in.:  gmach parlamentu, uniwersytet, teatr zamkowy, ratusz z parkiem, pałac sądownictwa, kościół Wotywny – wybudowany jako podziękowanie za uratowanie życia cesarzowi podczas zamachu, plac Marii Teresy z pomnikiem, dom Hundertwassera. Następnie spacer malowniczymi uliczkami wiedeńskiej starówki: gotycka katedra św. Stefana, plac Graben z Kolumną Morową – zbudowaną na pamiątkę ocalenia miasta i jego mieszkańców od epidemii, dziedzińce cesarskiej rezydencji Hofburg, czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2, 23.09.2022, piątek: Bratysława, Marianki
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Bratysławy: wzgórze zamkowe, katedra św. Marcina, Stare Miasto - rynek, ratusz, pałac prymasowski. Dalszy przejazd do najstarszego miejsca pielgrzymkowego Słowacji, tj. Marianki: Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny, dawny klasztoru paulinów, Kaplica św. Anny, Kaplica Świętej Studni wybudowana ponad cudownym źródłem. Dalszy przejazd na mszę św. do Sastiny: narodowe Sanktuarium Matki Bożej Siedmiobolesnej, świątynia jest jednym z głównych miejsc kultu Matki Bożej Bolesnej Przejazd na obiadokolację nocleg.

Dzień 3, 24.09.2022, sobota: Nitra, Trnava
Po śniadaniu przejazd do Nitry: najstarsze miasto słowackie, kolebka chrześcijaństwa, Zamek Nitrzański – (z zewnątrz) z Katedrą św. Emerama, Miasto Górne, które znalazło się wewnątrz gotyckich fortyfikacji zamku, Duże Seminarium, franciszkański klasztor i kościół, Dom Żupy. Dalszy przejazd do Słowackiego Rzymu, tj. do Trnawy: Kościół św. Mikołaja, klasztor klarysek, dawny pałac arcybiskupi, pozostałości murów miejskich i liczne zabytkowe domy. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4, 25.09.2022 niedziela: Velehrad, Hostyń, Kromeriż
Po śniadaniu przejazd do Velhradu zwanego Morawskim Betlejem” – kolebki chrześcijaństwa Słowian zwanego też „Czeską Częstochową”, Bazylika - Sanktuarium św. Cyryla i Metodego. Po  Mszy świętej przejazd do Hostynia: zwiedzanie Sanktuarium Madonny Pomocy Ucieczki z Hostynia – znajduje się tu koronowana rzeźba Madonny. Dalszy przejazd do Kromeriża – letnia rezydencja arcybiskupa, Pałac Biskupi ze słynnymi ogrodami - Ogród Zamkowy i Ogród Kwiatowy - obiekt na Liście UNESCO. Powrót w drogę powrotną do kraju. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Koszty:

* 420 zł płacimy przy zapisaniu się na pielgrzymkę (Nazwisko, Imię, pesel, telefon)

* 120 €uro na spotkaniu przed pielgrzymkowym dnia 2 września (piątek) o godz. 19:00 na probostwie.

* 50 €uro w autokarze.

Całość ( 420zł + 170 Euro) to około 1200zł (w zależności od kursu euro)