NIEDZIELA PALMOWA – 24 marca 2024r.

1.    Za prace przy naszym kościele, za dzisiejsze ofiary, za wpłaty na remont i malowanie kościoła - składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2.    Dziś kolekta na ogrzewanie kościoła, w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek, w Wielką Sobotę kolekta na potrzeby naszej parafii, a w przyszłą niedzielę kolekta na malowanie naszego kościoła.

3. Zapraszamy dziś do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15:15. Kazanie pasyjne głosi ks. Tadeusz Deńczyk.

4. W tym tygodniu (Wielkim Tygodniu) kancelaria parafialna nieczynna.

5. We wtorek od godz. 9:00 odwiedzamy chorych z posługą sakramentalną, prosimy ich zgłosić w zakrystii lub telefonicznie.

6. Bardzo prosimy do sprzątania naszego kościoła we wtorek o godz. 17:00.

7. Do Wielkiej Środy możemy ofiarować rzeczy, produkty spożywcze, słodycze, wędliny dla biednych i potrzebujących z naszej parafii, ofiary pieniężne można składać do skarbonki św. Antoniego.
    Dary można składać w kościele przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.

8. Dzieciom i młodzieży przypominamy o Mszy św. szkolnej w środę o godz. 17.00. Po Mszy św. Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży. Od 16.00 zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu spowiedzi św.

9. W Wielki Czwartek zapraszamy o 18.00 na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. adoracja w Ciemnicy. Zachęcamy by uczestniczyć w adoracji również przez cały dzień piątkowy.

10. W Wielki Piątek obowiązuje tzw. post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. Ofiara składana w Wielki Piątek u Bożego Grobu jest przeznaczona na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz Drogę Krzyżową z zaleckami za zmarłych a o godz. 19.00 zapraszamy na Liturgię Męki Pańskiej.

11. W Wielką Sobotę zapraszamy na błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 13.30 i 15.00.

12. W Wielką Sobotę o godz. 20.00 zapraszamy na Liturgię Wielkiej Soboty wraz z procesją rezurekcyjną.      Na liturgię przynosimy świece.

13. W zakrystii do nabycia świece Caritas na stół wielkanocny w cenie 8zł.

14. Prosimy o wsparcie finansowe na zapłacenie za malowanie naszego kościoła i prace związane z       odnowieniem wnętrza świątyni; ofiarę można przekazać przelewem na konto parafialne, w     kancelarii lub w kościele. Za każde ofiary składamy serdeczne podziękowania.