CZAS WIELKANOCNY

Czas Wielkanocy w naszej Wspólnocie rozpoczynamy Niedzielą Palmową, podczas której święcone są gałązki palmowe na wzór dzieci Hebrajskich i mieszkańców Jerozolimy, którzy witali Jezusa wjeżdżającego uroczyście do Jerozolimy. Wsłuchujemy się w śpiew opisu Męki Pańskiej by wraz z całym Kościołem rozpocząć przeżywanie Misterium Wielkiego Tygodnia.

Rozpoczynamy przeżywanie Świętego Triduum Paschalnego.
Pamiątkę ustanowienia Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa rozważamy przez adorację Najświętszego Sakramentu oraz przyjęcie komunii Świętej w radosnym śpiewie pieśni eucharystycznych.

W Misterium Wielkiego Piątku uczestniczymy w Liturgii Słowa Bożego poprzez słuchanie opisu Męki Pańskiej wg św. Jana oraz wspólnej modlitwie powszechnej i adoracji z całowaniem Krzyża Świętego, a także w obrzędzie komunii świętej.

 Tradycyjnie w Wielką Sobotę święcimy pokarmy na stół wielkanocny do których przede wszystkim należą: jajka, chleb i pieczywo świąteczne, mięso i wędliny oraz chrzan i sól.

 Podczas wspólnej modlitwy składamy sobie wzajemnie życzenia świąteczne, które Wam wszystkim szczególne naszym bliskim i przyjaciołom, Właścicielom oraz Personelowi naszego Domu przekazujemy, że…
CHRYSTUS PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ …
i my mamy nadzieję, że…
z Nim WSZYSCY ZMARTWYCHWSTANIEMY…

wstecz