Ważne informacje na dzień 4 maja 2021r.

Zostaje wprowadzony limit wiernych uczestniczących na Mszach św. i nabożeństwach w kościele.  W naszej świątyni może przebywać: 26 osób (dzieci liczą się jako osoby). Prosimy bardzo o wyrozumiałość i nie przekraczanie tej liczby wiernych.

Osoby uczestniczące na zewnątrz kościoła będą miały możliwość przyjęcia komunii św. na zewnątrz.

WSZYSTKIE MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA SĄ W DALSZYM CIĄGU TRANSMITOWANE PRZEZ FECEBOOKA: www.facebook.com/parafiarepty/
Aby oglądać transmisje nie trzeba być zalogowanym.

Wszelkie informacje są zamieszczone na parafialnej stronie internetowej www.parafia-repty.pl

REMONT NASZEGO KOŚCIOŁA – MALOWANIE WNĘTRZA

Trwają prace w naszym kościele – dwa duże witraże zostały zdjęte i przewiezione do pracowni konserwatorskiej – jest to już przygotowanie bezpośrednie pod malowanie naszej świątyni. Chcielibyśmy także zająć się odnowieniem ławek oraz boazerią przy ławkach (chórem zajmiemy się później). Jeśli udałoby się wykonać te zadania to z końcem przyszłego roku planujemy rozpocząć prace związane z malowaniem wnętrza świątyni z zachowaniem i odnowieniem obrazów które mamy na ścianach.

Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie tej inicjatywy modlitwą i ofiarą.

1% dla Caritasu

Jak co roku 1% swojego podatku możemy przekazać zamiast budżetowi państwa – wybranej organizacji pożytku publicznego, np. CARITAS. Zachęcamy do tej darowizny przez dokonanie niezbędnych formalności. W związku z tym, ks. biskup kieruje do nas krótki komunikat:
Drodzy Diecezjanie! Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie każdy podatnik ma możliwość przekazania 1% swojego podatku - zamiast do budżetu państwa - na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. Instytucją posiadającą status organizacji pożytku publicznego jest Caritas Diecezji Gliwickiej. Śpieszy ona z pomocą ludziom ubogim, chorym i potrzebującym poprzez struktury oraz placówki obejmujące całą diecezję. Prowadzi stacje opieki i gabinety rehabilitacyjne, ośrodki dla osób niepełnosprawnych, świetlice dla dzieci, młodzieży oraz osób w jesieni życia, kuchnie dla ubogich, dom pomocy społecznej. Caritas diecezjalna prowadzi również wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego. Drodzy Bracia i Siostry, zwracam się do Was z gorącą prośbą o przekazanie 1% należnego podatku na realizowane przez Caritas naszej diecezji dzieła miłosierdzia i pomocy wobec najuboższych.
+ Jan Kopiec Biskup Gliwicki

Więcej: caritas.gliwice.pl