Zalecki za zmarłych na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale

Istnieje możliwość składania zalecek (wypominek) za naszych zmarłych. Można je wysłać przez formularz TUTAJ KLIKNIJ, bądź bezpośrednio na e-maila parafialnego (prosimy o wysyłanie napóźniej na godzinę przed rozpoczęciem nabożeństwa Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali)

Z darem modlitwy Wasi duszpasterze.

Zakaz Mszy św. z udziałem ludzi - Dekret Biskupa Gliwickiego.

Biskup gliwicki wydał dekret, w którym odwołuje wszystkie Msze święte i nabożeństwa z udziałem wiernych. Prosimy wszystkich o dostosowanie się do wytycznych. Traktujemy sprawę bardzo poważnie, ale także nie zaniedbujmy wszyscy naszego życia wiary. Pamiętajmy o sobie wzajemnie w modlitwie. 

Prosimy o zachowanie spokoju i nieustanną modlitwę w rodzinach.

(Msze św. odbywają się w naszym kościele wg. harmonogramu intencji - jednak bez udziału ludzi).

Wasi duszpasterze.

 

Poniżej znajduje się treść DEKRETU:

Pliki do pobrania

więcej

MODLITWA W DOBIE KORONAWIRUSA - przeczytaj...

Sakramenty uświęcają człowieka nie jedynie poprzez nauczanie, lecz również poprzez rzeczywiste udzielanie tej łaski, którą oznaczają. Dlatego właśnie inną definicją sakramentu jest ta, która mówi, iż sakrament jest „świętym znakiem, który rzeczywiście sprawia to, co oznacza”. Sakramenty „rzeczywiście działają”, naprawdę dają łaskę, dlatego gorąco zachęcamy, by walczyć w codzienności o życie sakramentalne.

więcej

Diecezja gliwicka ws. zagrożenia COVID-19

Ważne informacje dotyczące życia religijnego można monitorować na stronie internetowej Gościa Niedzielnego. Warto zapoznać się także z wytycznymi, które kieruje do nas Ministerstwo Zdrowia.

Kliknij na przycisk "więcej ", aby przeczytać komunikat do końca.

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać, mówił św. Jan Paweł II.


W obliczu trudnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 prosimy o wspólną modlitwę w intencji wszystkich, którzy swoją pracą pomagają nam utrzymać bezpieczeństwo - za służby sanitarne i medyczne; za służbę zdrowia oraz za tych, którzy muszą w tych dniach podejmować trudne i odpowiedzialne decyzje. Nie traćmy nadziei i ufności.

W zawiązku z trudną sytuacją, zgodnie z zaleceniami Ministerstwo Zdrowia oraz Konferencja Episkopatu Polski, odwołujemy (przenosimy na późniejszy termin) Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Spotkania wszystkich grup parafialnych zostają zawieszone do odwołania. 
Msze Święte i nabożeństwa pozostają póki co bez zmian, jednakże osobom w podeszłym wieku, wiernym, którzy mają objawy infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura) zalecamy pozostanie w domu i duchową łączność ze wspólnotą parafialną. W czasie każdej Eucharystii będziemy śpiewać suplikację: "Święty Boże, Święty Mocny" i będziemy wspólnie modlić się o pomoc Pana Boga.

Prosimy, by powyższe informacje przekazać (udostępnić) osobom, które nie mają dostępu do Internetu.

Wierzymy, że moc Eucharystii i modlitwy będzie dla nas obroną i pomocą.

Zapewniamy o modlitwie, a zarazem prosimy o nią. Niech ten czas, połączy nas wszystkich w gorliwej modlitwie.

Prosimy również stosować się do zaleceń płynących z oficjalnych komunikatów państwowych oraz zadbać o podstawowe zasady higieny i profilaktyki.

 

Wasi duszpasterze

Z prośbą o powstrzymanie epidemii - niech łączy nas wspólna modlitwa różańcowa.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy o godz. 20.30 w int. "o powstrzymanie epidemii". Zapalmy świecę i zgromadzmy się w naszych domach by razem odmówić Różaniec. 

Każdego dnia o godzinie 20:30 – bez udziału wiernych – księża naszej parafii będą odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

Prosimy wszystkich naszych parafian, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z nami, kapłanami. 
Prosimy tę informację przekazać starszym i chorym parafianom.
Staramy się by umożliwić transmisję online podczas trwania tej modlitwy w naszym kościele.

Dyspensa biskupa

Biskup Gliwicki Jan Kopiec udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Eucharystii do 29 marca br. dla konkretnych wiernych:

1% dla Caritasu

Jak co roku 1% swojego podatku możemy przekazać zamiast budżetowi państwa – wybranej organizacji pożytku publicznego, np. CARITAS. Zachęcamy do tej darowizny przez dokonanie niezbędnych formalności. W związku z tym, ks. biskup kieruje do nas krótki komunikat:
Drodzy Diecezjanie! Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie każdy podatnik ma możliwość przekazania 1% swojego podatku - zamiast do budżetu państwa - na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. Instytucją posiadającą status organizacji pożytku publicznego jest Caritas Diecezji Gliwickiej. Śpieszy ona z pomocą ludziom ubogim, chorym i potrzebującym poprzez struktury oraz placówki obejmujące całą diecezję. Prowadzi stacje opieki i gabinety rehabilitacyjne, ośrodki dla osób niepełnosprawnych, świetlice dla dzieci, młodzieży oraz osób w jesieni życia, kuchnie dla ubogich, dom pomocy społecznej. Caritas diecezjalna prowadzi również wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego. Drodzy Bracia i Siostry, zwracam się do Was z gorącą prośbą o przekazanie 1% należnego podatku na realizowane przez Caritas naszej diecezji dzieła miłosierdzia i pomocy wobec najuboższych.
+ Jan Kopiec Biskup Gliwicki

Więcej: caritas.gliwice.pl

 

Użytkowanie wody i wywóz śmieci na cmentarzu

Jak co roku zwracamy się z prośbą o ofiarę na rzecz utrzymania naszego cmentarza. Prosimy o uregulowanie za korzystanie z wody oraz wywozu śmieci (odpadów) składanych do pojemników na cmentarzu.

Za wszelkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

Poniżej znajduje się blankiet wpłat do pobrania...

Pliki do pobrania