Nowe miejsce dla Gwarka - Głosowanie

Repty i skwer przy ul. Witosa to jedno z proponowanych miejsc. Prosimy aby mieszkańcy (i nie tylko) oddali głosy w postaci "lajków" pod zdjęciem wskazanej wyżej lokalizacji.

KLIKNIJ TUTAJ

Głosy oddawane są do poniedziałku do godz. 22:00

KLIKNIJ TUTAJ

Boże Ciało - 20 czerwca 2019r.

20 czerwca, w czwartek, w procesji uczcimy Najświętszy Sakrament.

1. Procesję poprzedzi Msza św., która rozpocznie się w naszym kościele o godz. 8:00.
2. W procesji pójdziemy ulicami: Witosa i ks. Renka.
3. Dzieci klas trzecich przychodzą na Mszę św. w czwartek do kościoła na godz. 8:00 w strojach komunijnych, tylko z książeczką „Droga do Nieba” (dziewczynki z koszyczkami do sypania kwiatów).
4. Przedszkolaków prosimy o przyniesienie na procesję koszyczków, z których będą sypane kwiatki.
5. Msze św. w czwartek w naszym kościele będą o godz. 8:00 z procesją, o godz. 10:30 i o 16:00.
6. Okazja do Spowiedzi św. przed uroczystością Bożego Ciała kwadrans przed każdą Mszą św. Miesięczna spowiedź dla dzieci i młodzieży przed uroczystością Bożego Ciała będzie miała miejsce w środę o godz. 16:00.
7. Przez tzw. „oktawę”, czyli osiem dni po uroczystości „Bożego Ciała” po Mszy św wieczornej i po nabożeństwie czerwcowym będziemy czcić Najświętszy Sakrament - przy sprzyjającej pogodzie - w procesji dookoła kościoła.
8. W czwartek i piątek  kancelaria parafialna będzie nieczynna.
9. Z racji oktawy „Bożego Ciała” Biskup Gliwicki udzielił dyspensy od zachowania piątkowego postu od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Gliwickiej.

PIELGRZYMKA do BUDAPESZTU - BRAK wolych miejsc. Tylko na listę rezerwową!

BUDAPESZT I ZAKOLE DUNAJU w dniach 27 - 29 września 2019r.

Aktualnie mamy komplet osób do 3 autokarów. Wpłatę całości 550zł dokonujemy na parafialne konto pielgrzymkowe
o numerze: 89 1240 1343 1111 0010 7622 2657 z dopiskiem „Pielgrzymka BUDAPESZT”.

Na dzień dzisiejszy (17.06.2019r. godz. 14:00) mamy komplet miejsc (wszystkie opłacone).

Pozostałe osoby, które wpłaciły wpisane zostają na listę rezerową. W przypadku nie pojechania na pielgrzymkę (brak wolnych miejsc) kwota w całości zostanie im zwrócona. Wiecej informacji można uzyskać telefonicznie lub w kancelarii.

Użytkowanie wody i wywóz śmieci na cmentarzu

Jak co roku zwracamy się z prośbą o ofiarę na rzecz utrzymania naszego cmentarza. Prosimy o uregulowanie za korzystanie z wody oraz wywozu śmieci (odpadów) składanych do pojemników na cmentarzu.

Za wszelkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

Poniżej znajduje się blankiet wpłat do pobrania...