Wypominki za zmarłych Droga Krzyżowa/Gorzkie Żale

Istnieje możliwość składania zalecek (wypominek) za naszych zmarłych. Można je wysłać przez formularz TUTAJ KLIKNIJ, bądź bezpośrednio na e-maila parafialnego lub przynieść do zakrystii. Ofiarę za zalecki można przekazać przelewem na konto parafialne.

Zalecki na Drogę Krzyżową składamy do piątku do godz.16:00

Zalecki na Gorzkie Żale składamy do niedzieli do godz. 14:00

Parafia Rzymskokatolicka św. Mikołaja
ul. Wincentego Witosa 120
42-603 Tarnowskie Góry

Nr konta bankowego:
PEKAO SA:  51 1240 1343 1111 0010 3554 6682
ING: 29 1050 1386 1000 0022 8409 0020

Z darem modlitwy Wasi duszpasterze.

REMONT NASZEGO KOŚCIOŁA – MALOWANIE WNĘTRZA

Trwają prace w naszym kościele – dwa duże witraże zostały zdjęte i przewiezione do pracowni konserwatorskiej – jest to już przygotowanie bezpośrednie pod malowanie naszej świątyni. Chcielibyśmy także zająć się odnowieniem ławek oraz boazerią przy ławkach (chórem zajmiemy się później). Jeśli udałoby się wykonać te zadania to z końcem przyszłego roku planujemy rozpocząć prace związane z malowaniem wnętrza świątyni z zachowaniem i odnowieniem obrazów które mamy na ścianach.

Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie tej inicjatywy modlitwą i ofiarą.

1% dla Caritasu

Jak co roku 1% swojego podatku możemy przekazać zamiast budżetowi państwa – wybranej organizacji pożytku publicznego, np. CARITAS. Zachęcamy do tej darowizny przez dokonanie niezbędnych formalności. W związku z tym, ks. biskup kieruje do nas krótki komunikat:
Drodzy Diecezjanie! Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie każdy podatnik ma możliwość przekazania 1% swojego podatku - zamiast do budżetu państwa - na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. Instytucją posiadającą status organizacji pożytku publicznego jest Caritas Diecezji Gliwickiej. Śpieszy ona z pomocą ludziom ubogim, chorym i potrzebującym poprzez struktury oraz placówki obejmujące całą diecezję. Prowadzi stacje opieki i gabinety rehabilitacyjne, ośrodki dla osób niepełnosprawnych, świetlice dla dzieci, młodzieży oraz osób w jesieni życia, kuchnie dla ubogich, dom pomocy społecznej. Caritas diecezjalna prowadzi również wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego. Drodzy Bracia i Siostry, zwracam się do Was z gorącą prośbą o przekazanie 1% należnego podatku na realizowane przez Caritas naszej diecezji dzieła miłosierdzia i pomocy wobec najuboższych.
+ Jan Kopiec Biskup Gliwicki

Więcej: caritas.gliwice.pl