Dni Eucharystyczne

23 lutego2020r. rozpoczynają się Dni Eucharystyczne przed Środą Popielcową (tzw. Nabożeństwo 40 godzinne”). Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 10.30 oraz po Mszy św. o godz. 10.30 adoracja będzie do godz. 15.50 (zapraszamy na nabożeństwo o godz. 15.30).

W poniedziałek adoracja rozpocznie się o godz. 8.00 i zakończy się Mszą św. o godz. 17.00.

We wtorek adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.00 a zakończy się o godz. 17.00.

Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tego czasu na spotkanie z Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

26 lutego - POPIELEC

Środa Popielcowa to dzień, w którym obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy (tylko jeden posiłek do syta) i jakościowy (wstrzymujemy się od potraw mięsnych). Idea postu zakłada też abstynencję od napojów alkoholowych. Obok posypania głowy popiołem, post i abstynencja od alkoholu to nasze zewnętrzne znaki rozpoczęcia czasu nawrócenia i pokuty.

Msze św. w Środę Popielcową wraz z obrzędem posypania głów popiołem zostaną odprawione o godz. 8:00, 17:00 i 18:00.

Ofiara materialna w Popielec tradycyjnie przeznaczona będzie jako jałmużna postna na najbiedniejszych. Przy wyjściu natomiast, zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa będzie można złożyć dar dla naszych misjonarzy.

1% dla Caritasu

Jak co roku 1% swojego podatku możemy przekazać zamiast budżetowi państwa – wybranej organizacji pożytku publicznego, np. CARITAS. Zachęcamy do tej darowizny przez dokonanie niezbędnych formalności. W związku z tym, ks. biskup kieruje do nas krótki komunikat:
Drodzy Diecezjanie! Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie każdy podatnik ma możliwość przekazania 1% swojego podatku - zamiast do budżetu państwa - na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. Instytucją posiadającą status organizacji pożytku publicznego jest Caritas Diecezji Gliwickiej. Śpieszy ona z pomocą ludziom ubogim, chorym i potrzebującym poprzez struktury oraz placówki obejmujące całą diecezję. Prowadzi stacje opieki i gabinety rehabilitacyjne, ośrodki dla osób niepełnosprawnych, świetlice dla dzieci, młodzieży oraz osób w jesieni życia, kuchnie dla ubogich, dom pomocy społecznej. Caritas diecezjalna prowadzi również wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego. Drodzy Bracia i Siostry, zwracam się do Was z gorącą prośbą o przekazanie 1% należnego podatku na realizowane przez Caritas naszej diecezji dzieła miłosierdzia i pomocy wobec najuboższych.
+ Jan Kopiec Biskup Gliwicki

Więcej: caritas.gliwice.pl

Użytkowanie wody i wywóz śmieci na cmentarzu

Jak co roku zwracamy się z prośbą o ofiarę na rzecz utrzymania naszego cmentarza. Prosimy o uregulowanie za korzystanie z wody oraz wywozu śmieci (odpadów) składanych do pojemników na cmentarzu.

Za wszelkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

Poniżej znajduje się blankiet wpłat do pobrania...